.

Mesto

Město v Mafii II se bude jmenovat Empire Bay City a bude se v něm odehrávat celá Mafia 2. Jako předlohu pro město vývojáři použili fotografie a jiné materiáli z New Yorku a San Franciska.

Mafia 2 městoProto by jste ve městě měli najít některé ze skutečných budov z těchto měst. Přes město se budete moci volně pohybovat pěšky, automobilem, nadzemkou, nebo autobusem. Ve městě se bude pohybovat přes 50 různých druhů automobilů z 40 a 50 let. Volně přístupné budou i některé interiéry budov, dokonce bez načítací obrazovky. Takových volně přístupných budov by jste ve městě měli nalézt přes 50. Vě městě bude přes 100 různých typů lidí, kteří budou chodit nakupovat, prohlížet si budovy, nebo se jen tak procházet. Empire City bude mít rozlohu přibližně 15 mil, takže bude 2x větší než město z Mafie I. Město bude rozděleno na 20 čtvrtí.

Mafia 2 uliceMěsto se bude různě měnit a vylepšovat, nejlépe to poznáte na bytu některé z hlavních postav. Ze začátku budete mít obyčejný byt s několika základními věcmi, později bude byt více luxusnější a plný drahých věcí.